مقالات

اهمیت پرده برقی درخانه هوشمند

 

امروزه طراحان و مهندسین معمار استفاده از پنجره های بزرگ و یا نماهای کاملا شیشه ای و یا حتی پنجره های منعدد پیوسته را برای رسیدن به بیشترین مقدار دید خارجی و تامین حداکثر نور خارجی و زیبایی نمای ساختمان، در پروژه های خود مد نظر قرار می دهند.

 

بدیهی است که فضاهای داخلی و به طبع تجهیزات داخلی ساختمان در برابر تابش مستقیم نور خورشید به شدت حساس هستند و در صورت عدم محافظت منطقی در برابر نور خورشید کیفیت و عمر آنها به سرعت پایین می آید.

پرده برقی در یک خانه هوشمند در حالی که ظاهرا همانند پرده های فرمال و عادی هستند، اما به کمک مانیتور لمسی یا ریموت کنترل، شما را از باز و بسته کردن دستی پرده ها بی نیاز می کنند.

جهت کنترل راحت تر پرده برقی های ساختمان از موتورهای برقی مخصوص، متناسب با وزن و مدل پرده جهت سهولت بیشتر استفاده می شود.

با توجه به تعداد پرده های مورد نظر کاربر در ساختمان، با نصب این موتور ها به ازای هر پرده، میتوان از طریق سیستم هوشمند ساختمان، کنترل ها و اعمال مدیریت متنوعی را لحاظ کرد.

به عنوان مثال پرده هایی که از روی مانیتور سیستم  خانه هوشمند انتخاب می شوند می توانند با طلوع آفتاب باز شده و با غروب آفتاب مجددا بسته شوند.

حال آنکه پرده دیگری در این خانه می توانند با سناریوی از پیش تعیین شده در ساعت 9 صبح باز شده و در ساعت 12 ظهر به صورت اتوماتیک بسته شود.

 

و یا اینکه هر وقت صاحب خانه اراده کند با ریموت کنترل مرکزی ساختمان، پرده هایش را باز کند.

 

تگ های مطلب:

پرده برقی ،پرده برقی در یک خانه هوشمند